RWC 2019 results, next fixtures / Ragahouse.com RWC 2019 results, next fixtures

RWC 2019 results, next fixtures / Ragahouse.com RWC 2019 results, next fixtures

2019 Rugby World Cup Draw: 
Pool A: Ireland, Scotland, Japan, Russia, Samoa 
Pool B: New Zealand, South Africa, Italy, Namibia, Canada 
Pool C: England, France, Argentina, USA, Tonga 
Pool D: Australia, Wales, Georgia, Fiji, Uruguay

Fixtures(All times Kenyan) 
Friday 20 Sep

Japan vs Russia 30-10

Saturday Sep 21
Australia vs Fiji 39-21
France vs Argentina 23-21
New Zealand vs South Africa 23-13

Sunday Sep 22
Italy vs Nambia 47-23
Ireland vs Scotland 27-3
England vs Tonga 35-3

Monday Sep 23
Wales vs Georgia 1.15pm

Tuesday Sep 24 
Russia vs Samoa 1.15pm

Wednesday Sep 25 
Fiji vs Uruguay 8.15am

Thursday Sep 26 
Italy vs Canada 10.45am 
England vs USA 1.45pm

Saturday Sep 28 
Argentina vs Tonga 7.45am 
Japan vs Ireland 10.15am 
South Africa vs Namibia 12.45pm

Sunday Sep 29 
Georgia vs Uruguay 8.15am 
Australia vs Wales 10.45am

Monday Sep 30
Scotland vs Samoa 1.15pm

Wednesday October 2
France vs USA 10.45am
New Zealand vs Canada 1.15pm

Thursday October 3 
Georgia vs Fiji 8.15am 
Ireland vs Russia 1.15pm

Friday October 4
South Africa vs Italy 12.45pm

Saturday October 5 
Australia vs Uruguay 8.15am 
England vs Argentina 11am 
Japan vs Samoa 1.30pm

Sunday October 6 
New Zealand vs Namibia 7.45am
France vs Tonga 10.45am

Tuesday October 8 
South Africa vs Canada 1.15pm

Wednesday October 9 
Argentina vs USA 7.45pm 
Scotland vs Russia 10.15am 
Wales vs Fiji 12.45pm

Friday October 11
Australia vs Georgia 1.15pm

Saturday October 12 
New Zealand vs Italy 7.45am 
England vs France 11.15am 
Ireland vs Samoa 1.45pm

Sunday October 13 
Namibia vs Canada 6.15am 
USA vs Tonga 8.45am 
Wales vs Uruguay 11.45am 
Japan vs Scotland 1.45pm

Saturday October 19 QUARTERS 
1.Winner pool C vs Runner Up Pool D 10.15am 
2.Winner pool B vs Runner Up pool A 1.15pm

Sunday October 20 QUARTERS 
 3.Winner Pool D vs Runner Up pool C 10.15am 
4.Winner Pool A vs Runner Up pool B 1.15pm

Saturday October 26 SEMIS
Winner QF 1 vs Winner QF 2 11am

Sunday October 27 SEMIS
Winner QF3 vs Winner QF4 12pm

Friday November 1 BRONZE FINAL
Loser SF 1 vs Loser SF 2 12pm

Saturday Nov 2 CUP FINAL 
Winner SF1 vs Winner SF 2 12pm

administrator

Related Articles